EN | DE | FI

Integrim »

  1. Shembulli se si funksionon
    KU & SI

Si njė nga projektet mė tė suksesėshme nė fushėn e integrimit dhe organizimit tė komunitetit shqiptar nė 19 shtete, nė kuadėr tė ndėrmarrjes tonė, ne ofrojm edhe shėrbime tė ingerimit.

Kėto shėribime nė Finland vlejnė pėr tė gjitha komunitetet ndėrsa disa nga shėrbimet i kryejm edhe nė shtetet skandinave dhe gjermano-folėse.


Lisat e disa shėrbimeve tė integrimit »

  • Kėshillime tė pėrgjithėshme pėr sapo tė ardhurit (KU & SI)
  • Plani i integrimit (nė bashkėpunim me institucionet)
  • Kėrkimi pėr punė
  • Kėshilla rreth edukimit (profesioni, studimet etj)

Kėto shėrbime i kryejm pėrmes: telefonit, skype, e-mail ndėrsa nė Finland pėrmes zyrės nė Helsinki.